No septembra paredzēts ieviest valsts atbalstu pašvaldību pirmsskolas izglītības iestāžu rindu likvidēšanai. Tā rezultātā ģimenes ar bērniem vecumā no 1,5 līdz 4 gadiem, kuri ir uzņemti rindā un nesaņem pakalpojumu pašvaldības izglītības iestādē, no 1.septembra varēs saņemt valsts finansiālu atbalstu aukles pakalpojumu apmaksai 100 latu apmērā. Puse (50%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka šāda finansiāla palīdzība ģimenēm ar bērniem mazinās rindas pirmsskolas izglītības iestādēs (11% – noteikti jā; 39% – drīzāk jā). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, augusta beigās veiktais pētījums.

38% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju domā, ka šāda finansiāla palīdzība ģimenēm ar bērniem nemazinās rindas pirmsskolas izglītības iestādēs (29% – drīzāk nē; 9% – noteikti nē).

Desmitajai daļai (12%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nav skaidras atbildes uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 27. līdz 29. augustam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes