Pētījumu aģentūra TNS ir uzvarējusi konkursā par $85 miljonus vērta līguma slēgšanu ar Eiropas Komisiju un Eiropas Parlamentu, pārspējot aģentūras IPSOS, Gallup un GfK.

Līgums par Standarta Eirobarometra pētījumu veikšanu ir viens no lielākajiem pētījumu līgumiem, kāds jebkad ticis piešķirts, un tā vērtība sasniedz 85 miljonus ASV dolāru četru gadu periodā. Kā ziņots iepriekš, šī gada sākumā TNS arī uzvarēja konkursā par Eirobarometra kvalitatīvo pētījumu veikšanu ar līguma kopējo vērtību 25 miljonu dolāru apmērā.

Standarta Eirobarometra pētījumu pārvaldību nodrošinās TNS Political & Social struktūrvienība, kas katru gadu aptaujā aptuveni 1 000 000 iedzīvotāju vairāk nekā 35 valstīs Eiropā. Latvijā šos pētījumus veiks TNS Latvia. Standarta Eirobarometra pētījumā visas intervijas būs tiešās intervijas aptaujāto dzīvesvietās (t.s. face-to-face jeb „aci pret aci” intervijas). Turklāt Eiropas valstu iedzīvotāju viedokļi tiks noskaidroti vairāk nekā 40 dažādās valodās.

Eirobarometra pētījums ir visnozīmīgākais un regulārākais sabiedriskās domas mērītājs Eiropā un aptver virkni būtiskus ar Eiropas Savienību saistītus tematus, piemēram, par ekonomisko situāciju, globalizāciju, vides aizsardzību, imigrāciju, nabadzību un starptautiskajām attiecībām. Pētījums palīdz atklāt sabiedriskās domas izmaiņas vairāku gadu periodā. TNS sadarbojas ar Eiropas institūcijām jau kopš 1974. gada, kad aģentūra saņēma pirmo pasūtījumu veikt standarta Eirobarometra kvantitatīvo pētījumu.

Leendert de Voogd, TNS Political & Social globālais vadītājs sacīja: „Mēs esam neizsakāmi lepni, ka esam izvēlēti slēgt līdz šim nebijuša apjoma politisko un sociālo pētījumu līgumu. Tas ir pierādījums mūsu sasniegtajam, īstenojot lielus un sarežģītus projektus Eiropas Komisijas uzdevumā. Veicot gan kvalitatīvus, gan kvantitatīvus Eirobarometra pētījumus, varēsim sniegt politikas veidotājiem visaptverošu informāciju, palīdzot lēmumu pieņemšanas procesā un sabiedriskās politikas veidošanā Eiropas mērogā.”

Latvijā Standarta Eirobarometra pētījumu vadīs TNS sociālpolitisko pētījumu eksperte Dace Goško, kura jauniegūto līgumu komentē šādi: „Latvijā Standarta Eirobarometra pētījums norisinās jau kopš 2004.gada, un šo gadu laikā TNS ir veicis gandrīz 60 000 intervijas. Esam gandarīti par mums izrādīto Eiropas Komisijas un Eiropas Parlamenta uzticību un iespēju turpināt noskaidrot Latvijas iedzīvotāju viedokļus par vietējā un ES mērogā nozīmīgiem jautājumiem.”

TNS pasaulē

Balstoties uz ilgtermiņa pieredzi un pētījumu tirgus vadošajiem risinājumiem, TNS konsultē uzņēmumus par izaugsmes stratēģijām jaunu tirgu iekarošanā, inovāciju veidošanā, zīmolu maiņā un uzņēmumā iesaistīto pušu pārvaldībā. Atrodoties vairāk nekā 80 valstīs, TNS sarunājas ar patērētājiem visā pasaulē vairāk nekā jebkura cita kompānija un tādēļ izprot cilvēku rīcību un attieksmi visos pasaules kultūras, ekonomikas un politiskajos reģionos.

TNS ir daļa no Kantar – viena no lielākajām pētījumu, informācijas un konsultāciju tīkliem pasaulē. Plašāka informācija atrodama apmeklējot www.tnsglobal.com

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia