Lielākā daļa (62%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem satrauc apkures sezonas tuvošanās (34% – noteikti jā; 28% – drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk bažas par apkures sezonas sākumu ir starp Rīgas iedzīvotājiem, ģimenē galvenokārt citā valodā runājošajiem, nepilsoņiem, iedzīvotājiem ar salīdzinoši zemākiem ģimenes ienākumiem. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, septembrī veiktais pētījums.

37% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nesatrauc apkures sezonas tuvošanās (23% – drīzāk nē; 14% – noteikti nē). Salīdzinoši biežāk šādu atbildi snieguši lauku teritoriju, Pierīgas un Vidzemes iedzīvotāji, vadītāji un augstākā līmeņa speciālisti.

1% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Lielākā daļa (58%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atzīst, ka apkures sezonas sākšanās dēļ viņu ģimenei būs ievērojami jāsamazina savi tēriņi (32% – noteikti jā; 26% – drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir cittautieši, Rīgas iedzīvotāji, nepilsoņi, paši sev darba devēji, respondenti ar salīdzinoši zemākiem ienākumiem, kā arī iedzīvotāji, kuri dzīvo vieni.

39% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norādījuši, ka apkures sezonas sākšanās dēļ viņu ģimenei nebūs ievērojami jāsamazina savi tēriņi (drīzāk nē – 24%; noteikti nē – 15%). Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir latvieši, lauku teritoriju un Vidzemes iedzīvotāji.

3% aptaujāto nav skaidras atbildes uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 17. līdz 19. septembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 900 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes