Trešajai daļai (33%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem ir finanšu iekrājumi. Salīdzinoši biežāk iekrājumus ir izveidojuši vadītāji, augsta līmeņa speciālisti un iedzīvotāji ar salīdzinoši augstiem ienākumiem. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, septembra beigās veiktais pētījums.

Tomēr lielākajai daļai (67%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nav finanšu iekrājumi. Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir sievietes, strādnieki, iedzīvotāji ar salīdzinoši zemiem un vidējiem ienākumiem.

No tiem Latvijas ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuriem ir finanšu iekrājumi, 13% iedzīvotāju iekrājumi ir apmērā līdz 100 latiem. Salīdzinoši biežāk finanšu iekrājumi šādā apmērā ir iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 29 gadiem.

26% iedzīvotāju ar finanšu iekrājumiem tie ir apmērā no 101 līdz 500 latiem, un 19% iedzīvotāju – apmērā no 501 līdz 1000 latiem.

42% iedzīvotāju finanšu iekrājumi ir apmērā no 1001 lata un vairāk. Salīdzinoši biežāk finanšu iekrājumi virs tūkstošs latiem ir iedzīvotājiem vecumā no 40 līdz 55 gadiem, kā arī vadītājiem un augstākā līmeņa speciālistiem.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 24. līdz 26. septembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes