Ar aktuālām idejām un rakstiem iznācis jau 38. TNS vēstneša Tavs neredzamais sabiedrotais numurs. Šajā numurā pētām, kā panākt lielāku atdevi no komunikācijas kampaņas mērījumiem? Ko darīt tiem uzņēmumiem, kuru klientu apkalpošanas kvalitātes latiņa jau atrodas vēlamajā augstumā? Kā tomēr vēl efektivizēt klientu apkalpošanas vadību?

Mediju nozares pārstāvjiem aktuāla tēma būs reklāmdevēju aktivitātes izmaiņas pēdējos 5 gados. Noskaidrojam, cik populāri ir kolektīvās iepirkšanās portāli? Un kas ir to klienti? Aicinām iepazīties ar aktuāliem personāla pētījumu rezultātiem – kādas ir biežāk veiktās un visbūtiskākās personālvadības funkcijas, kādas funkcijas uzņēmumos veic paši vadītāji un kādas citi darbinieki. Šajā vēstnesī atradīsiet arī pētījumu jaunumus par to, kādas ir uzņēmumu investīcijas attīstības veicināšanā, par elektroinstalācijas materiālu tirgu, par īstermiņa kredītņēmēju skatu uz dzīvi un arī citas interesantas, aktuālās ziņas.

Turpinām iepazīt vietējos un starptautiskos pētījumu ekspertus – šoreiz saruna ar Aleksandru Galahinu, TNS analītiķu nodaļas vadītāju Latvijā.

Aicinām ielūkoties ŠEIT, lai iepazītos ar vēstnesī publicētajiem rakstiem!

Radīt pievienoto vērtību – tas ir izaicinoši un aizraujoši!

Aleksandra ir cilvēks, kas spēj atklāt to, kas slēpjas aiz cipariem, izprast, meklēt cēloņsakarības un ar aizrautību analizēt kvantitatīvos pētījumu datus. Iniciatīva, mērķtiecīgs darbs un talants raksturo Aleksandru. Tāpēc šoreiz iepazīsim tuvāk tieši Aleksandru Galahinu, TNS analītiķu vadītāju Latvijā.

Tuvojas tirgus pētījumu atdzimšana?

Kopš pētījumu rašanās, viena lieta, kas bijusi nemainīga, ir bijušas pārmaiņas. Un vēl nemainīgs ir apstāklis, kāpēc vispār pastāv pētījumu nozare – tirgotājiem bija nepieciešama informācija, lai pieņemtu labus biznesa lēmumus, un tāda informācija lielākoties nepastāvēja. Aicinām iepazīties ar Lerija Frīdmena, TNS vadošā pētnieka Ziemeļamerikā, skatu uz pētījumu nozari un tās attīstību.

Atslēgas vārdi kampaņas efektivitātes sekmīgai mērīšanai

Dažiem Latvijas uzņēmumiem mērīt reklāmu kampaņu efektivitāti ir kā norma, kamēr citi uzņēmumi vēl šaubās, vai ir vērts to darīt, kā to vispār dara, un cik daudz laika tas aizņems? Lai būtu vieglāk saprast, kā panākt lielāku atdevi no kampaņas mērījumiem, esam tiem sagatavojuši sarakstu ar galvenajiem atslēgas vārdiem, kas raksturo sekmīgu kampaņas efektivitātes mērīšanu.

Būtiskais, ne-tik-būtiskais un ne-būtiskais

Ko darīt tiem uzņēmumiem, kuru klientu apkalpošanas kvalitātes latiņa jau atrodas vēlamajā augstumā? Kā tomēr vēl efektivizēt klientu apkalpošanas vadību? Kā atklāt tos klientu apkalpošanas aspektus, kas ir būtiskākie, uz kuriem aspektiem jākoncentrējas? Meklējam risinājumus uz šiem jautājumiem.

Latvijas uzņēmumu ieguldījumi attīstības veicināšanai

Ikviena uzņēmuma darbību raksturo ne tikai uzņēmuma finansiālais sniegums, bet arī citi uzņēmumam būtiski aspekti – uzņēmuma zīmols, reputācija, arī darbinieki, kas ir savas jomas eksperti. Pētījumā esam analizējuši uzņēmumu rīcību attiecībā uz nemateriālajiem aktīviem, kā arī uzņēmumu investīcijas attīstības veicināšanā.

Personālvadības funkcijas pašreizējos darba tirgus apstākļos

Situācija darba tirgū kopumā sāk uzlaboties. TNS pētījuma rezultāti atklāj interesantus faktus par to, kādas Latvijas uzņēmumos ir biežāk veiktās un visbūtiskākās personālvadības funkcijas? Kādas funkcijas uzņēmumos veic paši uzņēmuma vadītāji un kādas citi darbinieki? Kādiem personālvadības aspektiem pašlaik pievērš uzmanību?

Kā mainījusies reklāmdevēju aktivitāte pēdējos 5 gados?

Reklāmas tirgus apjomu nosaka reklāmdevēju aktivitāte – ar ko atšķiras 2008. un 2013. gada pirmie pusgadi? Salīdzinot unikālo aktīvo reklāmdevēju skaitu un vidējo viena reklāmdevēja izvietoto reklāmu apjomu, atklāsim, kas noticis pēdējo piecu gadu laikā.

Cik populāri Latvijā ir kolektīvās iepirkšanās portāli?

Arvien populārāka kļūst iepirkšanās internetā, tajā skaitā kolektīvās iepirkšanās portālos. Paskatīsimies, ko par šo tēmu atklāj TNS Digital pētījums – cik populāri ir kolektīvās iepirkšanās portāli Latvijā? Un kas ir šī pakalpojuma klienti?

Elektroinstalācijas materiālu tirgus izpēte

Praktiski ikviens Latvijas iedzīvotājs ir elektroenerģijas patērētājs, attiecīgi arī preces un pakalpojumi, kas saistīti ar elektroenerģijas pārvadi, sadzīvē tiek plaši izmantoti. Rakstā atradīsiet atbildes uz dažādiem jautājumiem par elektroinstalācijas materiāliem mājsaimniecību vajadzību kontekstā.

Īstermiņu kredītņēmēji dievina piedzīvojumus un jaunas lietas

Pašlaik kredīti un kredītņēmēji ir tēma, par kuru runā daudz. Arī tādi saukļi un pamācības, kā „aizņemies atbildīgi” un „izvērtē savas iespējas kredītu apmaksāt” ir bieži dzirdamas. Bet cik lielā mērā iedzīvotāji šos brīdinājumus ņem vērā, un vai ar tiem nav kā tautas parunā „pa vienu ausi iekšā un pa otru ārā”?

Cik aizrautīgi sporta līdzjutēji esam?

42% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem vismaz reizi nedēļā klātienē vai ar masu mediju starpniecību seko līdzi dažādiem sporta pasākumiem un sacensībām. Šo un arī citus faktus par Latvijas sporta līdzjutējiem atklāj TNS veiktais pētījums. Ieskaties!

 

 

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t 67096300
laura.vendele@tns.lv
Twitter: @TNSLatvia