Pakāpeniski sākta apkures sezona, taču daudzviet apkure vēl nav pieslēgta. Lielākā daļa (61%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka labāk ir savlaicīgi pieslēgt apkuri, nevis vēlāk, taupot naudu. Salīdzinoši biežāk šādi domā Latgales iedzīvotāji, iedzīvotāji ar augstāko izglītību, kā arī mājsaimnieces un par mājsaimniecību atbildīgie. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, oktobrī veiktais pētījums.

Savukārt 29% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norādījuši, ka, viņuprāt, labāka ir nevis savlaicīgi pieslēgta apkure, bet gan iespēja vēlāk sākt maksāt par apkuri. Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir cittautieši, Rīgas iedzīvotāji, nepilsoņi, iedzīvotāji ar salīdzinoši zemiem ienākumiem.

Vēl 10% aptaujāto nav konkrēta viedokļa par šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 8. līdz 10. oktobrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes