37% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem personīgi ir iegādājušies nelegālo alkoholu. Salīdzinoši biežāk nelegālo alkoholu ir pirkuši vīrieši, Vidzemes un Latgales reģionu iedzīvotāji, iedzīvotāji ar vidējo izglītību, strādnieki, kā arī aptaujātie ar salīdzinoši zemākiem ģimenes ienākumiem. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, oktobrī veiktais pētījums.

Tomēr lielākā daļa (60%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju personīgi nav iegādājušies nelegālo alkoholu. Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir sievietes, Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji, kā arī aptaujātie ar augstāko izglītību.

3% aptaujāto nav skaidras atbildes uz šo jautājumu.

13% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem domā, ka Valsts policija pietiekami aktīvi cīnās ar nelegālā alkohola tirdzniecību (2% – noteikti jā; 11% – drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk šādu pozitīvu viedokli pauž iedzīvotāji ar salīdzinoši vidējiem personīgajiem ienākumiem.

Absolūtais vairākums (80%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju neuzskata, ka Valsts policija pietiekami aktīvi cīnās ar nelegālā alkohola tirdzniecību (37% – drīzāk nē; 43% – noteikti nē). Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir vīrieši, skolnieki un studenti.

7% aptaujāto nav konkrētas atbildes uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 15. līdz 17. oktobrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes