Gandrīz puse (47%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka ir jāturpina Roberta Ķīļa savulaik iesāktās reformas Latvijas izglītības sistēmā (20% – noteikti jā; 27% – drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk šādu viedokli pauž kurzemnieki, kā arī aptaujātie ar salīdzinoši augstiem ienākumiem. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, oktobrī veiktais pētījums.

Ceturtā daļa (26%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju neuzskata, ka ir jāturpina R.Ķīļa iesāktās reformas Latvijas izglītības sistēmā (15% – drīzāk nē; 11% – noteikti nē). Salīdzinoši biežāk pret reformu turpināšanu ir nepilsoņi un aptaujātie ar salīdzinoši zemiem ienākumiem.

27% aptaujāto nav skaidras atbildes uz šo jautājumu. Salīdzinoši biežāk grūtības formulēt viedokli par izglītības sistēmas reformu turpināšanu ir aptaujātajiem ar vidējo izglītību un bezdarbniekiem.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 15. līdz 17. oktobrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes