Lielākā daļa (59%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka ir svarīgi dzīvot vietā, kur ir deklarēts. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, oktobrī veiktais pētījums.

Salīdzinoši biežāk kā argumenti, kāpēc ir svarīgi dzīvot pašvaldībā, kurā ir deklarēts, tiek norādīti: jo tur tiek maksāti nodokļi un var izmantot pašvaldības pakalpojumus (40%), jo var piedalīties pašvaldības vēlēšanās (15%). Tāpat tiek minēti šādi argumenti – jo ir piesaiste konkrētajai vietai (2%), jo dzīvot deklarētajā vietā ir pašsaprotama lieta (1%), kā arī citu iemeslu dēļ.

Tomēr vairāk nekā trešā daļa (35%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju atzīst, ka viņiem nav svarīgi dzīvot vietā, kur tie ir deklarēti. Salīdzinoši biežāk šādu viedokli pauž aptaujātie ar salīdzinoši augstākiem ģimenes ienākumiem, kā arī respondenti, kuri paši sev ir darba devēji.

6% aptaujāto nav skaidras atbildes uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 22. līdz 24. oktobrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes