Gandrīz puse (49%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem ir daļēji informēti un ir kaut ko dzirdējuši par to, kas ir iekļauts 2014. gada budžeta projektā. Salīdzinoši biežāk starp daļēji informētajiem ir iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 55 gadiem, iedzīvotāji ar augstāko izglītību, vadītāji un augstākā līmeņa speciālisti, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem ienākumiem. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, oktobra beigās veiktais pētījums.

Tikai 2% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ir labi informēti par to, kas ir iekļauts 2014. gada budžeta projektā.

44% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nav interesējušies un nav neko dzirdējuši par to, kas ir iekļauts nākamā gada budžeta projektā. Salīdzinoši biežāk par budžeta projektu neinformēti ir iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kā arī iedzīvotāji ar vidējo izglītību un strādnieki.

5% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Piektā daļa (22%) to Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuri ir informēti par to, kas ir iekļauts pieņemtajā 2014. gada budžeta projektā, uzskata, ka šis budžeta projekts un tajā iekļautie plāni veicinās Latvijas ekonomisko izaugsmi (2% – noteikti jā; 20% – drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir aptaujātie vecumā no 18 līdz 29 gadiem un vīrieši.

Lielākā daļa (59%) par 2014.gada budžeta projektu informēto Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju neuzskata, ka budžeta projekts un tajā iekļautie plāni veicinās Latvijas ekonomisko izaugsmi (43% – drīzāk nē; 16% – noteikti nē). Salīdzinoši biežāk šādu viedokli pauž cittautieši un nepilsoņi.

Piektajai daļai (19%) aptaujāto nav konkrēta viedokļa par 2014.gada budžeta projekta ietekmi un Latvijas ekonomisko izaugsmi.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 29. līdz 31. oktobrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes