Ceturtā daļa (26%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka labākais risinājums konfliktsituācijai Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) būtu būtisku izmaiņu veikšana biroja darbinieku sastāvā. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, oktobra beigās veiktais pētījums.

Piektā daļa (18%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka labākais KNAB konfliktsituācijas risinājums būtu biroja darba turpināšana ar pilnībā jaunu vadību (bez Strīķes un Streļčenoka).

14% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka KNAB jāturpina darbs bez Jutas Strīķes. Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir aptaujātie vecumā no 40 līdz 55 gadiem, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši augstiem mēneša ienākumiem.

Desmitā daļa (12%) ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka KNAB jāspēj atrisināt konfliktu bez izmaiņām biroja vadībā un darbinieku sastāvā. Salīdzinoši biežāk starp šādu konflikta risinājumu norādījušajiem ir lauku teritoriju iedzīvotāji.

7% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 55 gadiem uzskata, ka birojam būtu jāturpina darbs bez Jaroslava Streļčenoka. Salīdzinoši biežāk starp šādu konflikta risinājumu norādījušajiem ir vīrieši un latvieši.

23% aptaujāto nav skaidras atbildes uz šo jautājumu. Salīdzinoši biežāk konkrēta viedokļa par šo tēmu nav cittautiešiem.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 29. līdz 31. oktobrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes