41% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem jaunizveidotās Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdes sastāvu vērtē pozitīvi (6% – ļoti pozitīvi; 35% – drīzāk pozitīvi). Salīdzinoši biežāk starp jaunizveidoto LNO valdi pozitīvi vērtējošajiem ir latvieši, lauku teritoriju, Vidzemes un Zemgales iedzīvotāji, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem ienākumiem. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, novembrī veiktais pētījums.

Desmitā daļa (11%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju jauno operas valdes sastāvu vērtē negatīvi (9% – drīzāk negatīvi; 2% – ļoti negatīvi). Salīdzinoši biežāk negatīvu viedokli par jaunizveidoto valdi pauž cittautieši, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši zemākiem ienākumiem.

Gandrīz pusei (48%) iedzīvotāju nav konkrētas atbildes uz šo jautājumu. Salīdzinoši biežāk konkrēta viedokļa par LNO jaunizveidoto valdi nav cittautiešiem, Rīgas iedzīvotājiem un nepilsoņiem.

43% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka jaunā LNO valdes priekšsēdētāja Zigmāra Liepiņa darbs operas valdē uzlabos operas darbību (8% – ļoti lielā mērā uzlabos; 35% – drīzāk uzlabos). Salīdzinoši biežāk starp šādi domājošajiem ir latvieši, lauku teritoriju, Vidzemes un Zemgales iedzīvotāji.

Piektā daļa (20%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Z.Liepiņa darbs operas valdē operas darbību ne uzlabos, ne neuzlabos.

Savukārt desmitā daļa (9%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju pauž viedokli, ka Zigmāra Liepiņa darbs operas valdē operas darbu neuzlabos (6% – drīzāk neuzlabos; 3% – nemaz neuzlabos).

28% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā. Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir cittautieši, Rīgas iedzīvotāji, nepilsoņi.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 5. līdz 7. novembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes