Lūgti novērtēt savu apmierinātību ar Andra Bērziņa darbību Valsts prezidenta amatā 10 punktu skalā, kur 1 nozīmē „ļoti neapmierināts”, bet 10 – „ļoti apmierināts” ar prezidenta darbu, vidējais Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem sniegtais vērtējums ir 5,3 punkti. Salīdzinājumā ar šī gada maiju, ekonomiski aktīvo iedzīvotāju apmierinātība ar Andra Bērziņa darbu Valsts prezidenta amatā ir kāpusi par 0,4 punktiem. To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, decembrī veiktais pētījums.

Drīzāk pozitīvu vērtējumu (7 un vairāk punktu) sniegusi trešā daļa (33%) ekonomiski aktīvo iedzīvotāju. Un šādu vērtējumu sniegušo īpatsvars ir pieaudzis par 9%.

Vidēju vērtējumu (5 un 6 punkti) sniegusi aptuveni trešā daļa (32%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju; šādu vērtējumu sniegušo ekonomiski aktīvo iedzīvotāju īpatsvars ir palicis nemainīgs, salīdzinājumā ar šogad maijā veiktās aptaujas rādītājiem.

Drīzāk negatīvu vērtējumu (1 līdz 4 punkti) arī ir sniegusi trešā daļa (32%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju. Šādu vērtējumu sniegušo ekonomiski aktīvo iedzīvotāju īpatsvars ir samazinājies par 3%.

3% aptaujāto iedzīvotāju nav konkrēta vērtējuma Andra Bērziņa darbībai Valsts prezidenta amatā. Salīdzinājumā ar šī gada maiju šādu atbildi sniegušo ekonomiski aktīvo iedzīvotāju īpatsvars ir samazinājies par 5%.

Ceturtā daļa (24%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Valsts prezidenta Andra Bērziņa darbs pēdējā laikā ir uzlabojies.

Lielākā daļa (63%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Valsts prezidenta Andra Bērziņa darbs pēdējā laikā nav ne uzlabojies, ne pasliktinājies.

6% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju pauž viedokli, ka prezidenta A.Bērziņa darbs pēdējā laikā ir pasliktinājies.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 3. līdz 5. decembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 600 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes