Desmitā daļa (8%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem prognozē, ka jaunizveidojamās valdības darbs būs kvalitatīvāks par līdzšinējās valdības darbu (2% – noteikti kvalitatīvāks; 6% – drīzāk kvalitatīvāks). To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, decembrī veiktais pētījums.

Gandrīz puse (49%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju pauž viedokli, ka jaunizveidojamās valdības darbs būs ne kvalitatīvāks, ne nekvalitatīvāks par līdzšinējās valdības darbu.

Ceturtā daļa (24%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka topošās valdības darbs būs nekvalitatīvāks par līdzšinējās valdības darbu (17% – drīzāk nekvalitatīvāks; 7% – noteikti nekvalitatīvāks). Salīdzinoši biežāk starp negatīvi noskaņotajiem par jaunās valdības darbu ir latvieši, lauku teritoriju un Zemgales reģiona iedzīvotāji, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši vidējiem ienākumiem.

Piektajai daļai (19%) iedzīvotāju nav skaidras atbildes uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 10. līdz 12. decembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 850 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes