17% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Laimdotas Straujumas veidotās valdības ministri ir profesionāli (1% – ļoti profesionāli; 16% – drīzāk profesionāli). Salīdzinoši biežāk starp tiem, kas jaunizveidotās valdības ministrus vērtē kā profesionālus, ir latvieši. To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, janvārī veiktais pētījums.

Ceturtā daļa (26%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vērtē, ka L.Straujumas veidotās valdības ministri nav ne profesionāli, ne neprofesionāli.

29% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju pauž viedokli, ka L.Straujumas veidotās valdības ministri nav profesionāli (19% – drīzāk neprofesionāli; 10% – nemaz nav profesionāli). Salīdzinoši biežāk starp šādi domājošajiem ir cittautieši, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši zemākiem ienākumiem.

28% iedzīvotāju nav konkrētas atbildes uz šo jautājumu.

48% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem prognozē, ka Laimdotas Straujumas veidotā valdība spēs sekmīgi strādāt līdz 12. Saeimas vēlēšanām šī gada 4. oktobrī (6% – noteikti jā; 42% – drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir latvieši, Vidzemes reģiona iedzīvotāji, vadītāji un augstākā līmeņa speciālisti, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem ienākumiem.

Trešā daļa (33%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju neuzskata, ka Laimdotas Straujumas veidotā valdība spēs sekmīgi strādāt līdz 12. Saeimas vēlēšanām (21% – drīzāk nē; 12% – noteikti nē). Salīdzinoši biežāk starp šādu viedokli pauž cittautieši, ka arī iedzīvotāji ar salīdzinoši zemiem ienākumiem.

Piektajai daļai (19%) iedzīvotāju nav konkrētas atbildes uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2014.gada 21. līdz 23. janvārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes