Pēc Ministru prezidenta Valda Dombrovska demisijas neoficiāli ir izskanējis, ka viņš varētu kļūt par nākamo Latvijas Eiropas Komisijas komisāru. Trešā daļa (33%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka V.Dombrovskim vajadzētu pretendēt uz amatiem Eiropas Savienības struktūrās. Salīdzinoši biežāk starp šādu viedokli pauž latvieši, Kurzemes reģiona iedzīvotāji, speciālisti un darbinieki, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem ienākumiem. To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, janvārī veiktais pētījums.

Piektā daļa (19%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Valdim Dombrovskim vajadzētu palikt un strādāt Latvijas politikā.

Savukārt 37% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Valdim Dombrovskim vajadzētu aiziet no politikas. Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir cittautieši, strādnieki, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši zemākiem ienākumiem.

Desmitā daļa (11%) iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2014.gada 21. līdz 23. janvārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes