Lielākā daļa (64%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem pauž viedokli, ka ministrijas spētu iztikt ar mazāku darbinieku skaitu, maksājot speciālistiem lielākas algas (27% – pilnībā piekrīt; 37% – drīzāk piekrīt). To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, februārī veiktais pētījums.

Salīdzinoši biežāk ideju par mazāku ministriju darbinieku skaitu, bet ar lielākiem atalgojumiem atbalsta iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 55 gadiem, pašnodarbinātie, vadītāji un augstākā līmeņa speciālisti.

Savukārt ceturtā daļa (23%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nepiekrīt apgalvojumam par ministriju spēju iztikt ar mazāku darbinieku skaitu, maksājot speciālistiem lielākas algas (16% – drīzāk nepiekrīt; 7% – noteikti piekrīt). Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 29 gadiem, speciālisti, darbinieki, kā arī strādnieki.

13% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa par šo tēmu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2014.gada 4. līdz 6. februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes