Saeimā uz izskatīšanu oficiāli tiek virzīts Satversmes preambulas projekts. Vien desmitā daļa (10%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem ir labi informēti par Satversmes preambulas projektu un viņiem ir skaidrs priekšstats par tā mērķi un būtību. Salīdzinoši biežāk starp tiem, kuri ir labi informēti par Satversmes preambulas projektu, ir iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 55 gadiem, vīrieši, kā arī nepilsoņi. To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, februārī veiktais pētījums.

Vēl 37% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ir kaut ko dzirdējuši par Satversmes preambulas projektu un zina to tikai pēc nosaukuma.

Mazāk nekā puse (47%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nav informēti par Satversmes preambulas projektu. Salīdzinoši biežāk starp tiem, kuri nav informēti par Satversmes preambulas projektu, ir iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 29 gadiem, sievietes, iedzīvotāji ar vidējo izglītību, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši zemākiem ienākumiem.

6% iedzīvotāju nav konkrētas atbildes uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2014.gada 18. līdz 20. februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes