Trešā daļa (35%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atbalsta ideju par to, ka 12. klašu skolēniem būtu jākārto obligātais centralizētais eksāmens fizikā vai ķīmijā (14% – noteikti jā; 21% – drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk starp idejas atbalstītājiem ir iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 55 gadiem, vīrieši, vadītāji un augstākā līmeņa speciālisti, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši augstiem ienākumiem. To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, februārī veiktais pētījums.

Vairāk nekā puse (54%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju neatbalsta ideju par obligātu centralizēto eksāmenu fizikā vai ķīmijā 12. klašu skolēniem (29% – drīzāk nē; 25% – noteikti nē). Salīdzinoši biežāk starp idejas neatbalstītājiem ir iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 29 gadiem, sievietes, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši zemākiem ienākumiem.

Desmitajai daļai (11%) iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa par šo tēmu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2014.gada 18. līdz 20. februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes