Latvijas ģimenes ārstu asociācijām, Veselības ministrijai un valdībai līdz šim nav izdevies vienoties par jauno veselības aprūpes finansēšanas likumu, kas paredz ieviest obligāto veselības apdrošināšanu, sasaistot tiesības uz valsts budžeta apmaksātu veselības aprūpi ar Iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) deklarēšanu un nomaksu. Piektā daļa (19%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem apgalvo, ka ir labi informēti par jauno veselības apdrošināšanas finansējuma likumu. To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, februāra beigās veiktais pētījums.

Vēl 47% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norādījuši, ka ir kaut ko dzirdējuši par jauno veselības apdrošināšanas finansējuma likumu un zina to tikai pēc nosaukuma. Savukārt trešā daļa (31%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nav informēti par jauno veselības apdrošināšanas finansējuma likumu.

3% iedzīvotāju nav konkrētas atbildes uz šo jautājumu.

Trešā daļa (35%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atbalsta ideju par tiesību uz valsts budžeta apmaksātu veselības aprūpi sasaistīšanu ar IIN deklarēšanu un nomaksu (9% – noteikti jā; 26% – drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk starp idejas atbalstītājiem ir iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 29 gadiem, latvieši, vadītāji un augstākā līmeņa speciālisti, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem ienākumiem.

Tomēr puse (48%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā neatbalsta ideju par tiesību uz valsts budžeta apmaksātu veselības aprūpi sasaistīšanu ar IIN deklarēšanu un nomaksu (26% – drīzāk nē; 22% – noteikti nē). Salīdzinoši biežāk starp idejas neatbalstītājiem ir iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 55 gadiem, cittautieši, nepilsoņi, pašnodarbinātie, bezdarbnieki, darba meklētāji.

17% iedzīvotāju nav konkrētas atbildes uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2014.gada 25. līdz 27. februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes