Lielākā daļa (67%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka ir būtiski jāpaaugstina sodi par pērnās zāles (kūlas) dedzināšanu (35% – noteikti jā; 32% – drīzāk jā). To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, martā veiktais pētījums.

Ceturtā daļa (23%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju pauž viedokli, ka sodus par kūlas dedzināšanu nevajadzētu būtiski paaugstināt (17% – drīzāk nē; 6% – noteikti nē).

Desmitā daļa (10%) iedzīvotāju nav varējuši sniegt konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

43% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka sodu par kūlas dedzināšanu paaugstināšana samazinās kūlas dedzināšanas gadījumu skaitu (11% – noteikti jā; 32% – drīzāk jā).

Tomēr 47% % Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju domā, ka sodu paaugstināšana nesamazinās kūlas dedzināšanas gadījumu skaitu (30% – drīzāk nē; 17% – noteikti nē).

Desmitajai daļai (10%) iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa par šo tēmu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2014.gada 11. līdz 13. martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 900 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes