Jautāti, kā šogad svinēs Lieldienas, Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem visbiežāk norādījuši, ka rīkos vai piedalīsies īpašās svētku brokastīs vai pusdienās (40%). 27% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju plāno piedalīties dažādās svētku atrakcijās, piemēram, olu krāsošanā un ripināšanā. To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, aprīlī veiktais pētījums.

Piektā daļa (20%) iedzīvotāju Lieldienās plāno doties uz dievkalpojumu baznīcā, savukārt 17% iedzīvotāju norādījuši, ka apmeklēs kādu publisku svētku pasākumu. 2% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju Lieldienas svinēs ģimenes, radu, draugu lokā; 2% iedzīvotāju minējuši citu variantu.

15% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atklāja, ka šogad Lieldienas nesvinēs.

8% iedzīvotāju nav skaidras atbildes par Lieldienu svinēšanas plāniem.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2014.gada 8. līdz 10. aprīlim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes