Ar aktuālām idejām un rakstiem iznācis jau 40. TNS vēstneša Tavs neredzamais sabiedrotais numurs. Šajā numurā pētām, kāds ir neatvairāmu zīmolu noslēpums un kāda ir zīmola komunikācijas ietekme uz tā pozicionējumu. Būs iespēja iepazīties ar neiromārketinga izmantošanas piemēru zīmola maiņas procesā.

Mediju nozares pārstāvjiem interesanti būs uzzināt pērnā gada lielākos reklāmdevējus un tendences sociālo tīklu lietošanā.

Aicinām iepazīties ar aktuāliem personāla pētījumu rezultātiem – kā ir mainījusies personāla vadītāja loma? Kāda ir lielo uzņēmumu darbinieku piesaistība? Uzzināsiet vairāk par spoguļpētījumiem un par TRI*M High Performance Organisation jeb HiPO metodi, kas palīdz uzlabot un attīstīt darba efektivitāti un organizāciju. Šajā vēstnesī atradīsiet arī pētījumu jaunumus par to, kādi ir Latvijas un citu ES valstu iedzīvotāju ceļošanas plāni un pārvietošanās paradumi pilsētās.

Aicinām ielūkoties ŠEIT, lai iepazītos ar vēstnesī publicētajiem rakstiem!

Kas kopīgs L’oreal, Red Bull un Audi? Jeb neatvairāmu zīmolu noslēpums

Redzamākā atbilde ir tā, ka tie visi ir ārkārtīgi veiksmīgi. Bet tas nav viss! Šie zīmoli ir ne tikai spēcīgi, atpazīstami un populāri, tie ir neatvairāmi. Šie zīmoli kļūst par spontānu, instinktīvu patērētāju izvēli. Kāds tad ir neatvairāmu zīmolu noslēpums?

Zīmola komunikācijas ietekme uz zīmola pozicionējumu

Veidojot zīmola komunikāciju, ir svarīgi sekot līdzi, lai visa zīmola komunikācija būtu konsekventa, emocionāli piesaistoša un atbilstoša kopējam zīmola tēlam un pozicionējumam. Kādiem aspektiem būtu jāpievērš uzmanība komunikācijas izpētē?

Padziļināta patērētāju izpratne – neiromārketings Latvijā

Mārketinga materiālu piesātinātajā ikdienā zīmoliem aizvien grūtāk ir kļūt par patērētāju pirmo izvēli. Viena no iespējām, kā padziļināti izprast un uzrunāt patērētāju, ir pētīt to arī zemapziņas līmeni, pielietojot neiromārketinga tehnoloģijas. Aicinām iepazīties ar “case study” par neiromārketinga pētījumu rezultātu izmantošanu LMT zīmola maiņas procesā.

Kāda automašīna man ir? Kādu automašīnu es gribu?

„Interesanti, cik populāra ir manas automašīnas marka Latvijā vai Baltijas valstīs? Cik daudzi zina manas automašīnas marku?” iespējams, var jautāt kāds auto vadītājs. Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem par auto zīmoliem TNS ir izpētījis automašīnu zīmolu tēla pētījumam Car Brand Health.

Kā ir mainījusies personāla vadītāju loma uzņēmumos?

TNS pētījumi liecina, ka vairums uzņēmumu vadītāju par svarīgu uzdevumu ir izvirzījuši esošo darbinieku noturēšanu, motivēšanu un attīstību, īpašu uzmanību veltot talantu vadībai. Šo uzdevumu veikšanai neatsverams palīgs ir personāla vadītājs. Iepazīstieties ar pētījumu par personāla vadītāja lomu Latvijā!

Lielo uzņēmumu darbinieku piesaistība saglabājas augstāka nekā Latvijas strādājošo vidū kopumā

Latvijas lielo uzņēmumu darbinieki ir ar augstāku piesaistību savam darba devējam nekā kopumā strādājošie Latvijā. Aicinām iepazīties ar tendencēm lielo uzņēmumu darbinieku apmierinātībā, ko atklāj TNS veiktā pētījuma rezultāti.

Ko Jūsu uzņēmuma darbinieki domā, kādas ir Jūsu uzņēmuma klientu vajadzības un kādas tās patiesībā ir?

Lai klientorientāciju iedzīvinātu visos uzņēmuma līmeņos un kliedētu, iespējams, darbinieku maldīgos priekšstatus par to, kā jūtas, ko vēlas un ko domā uzņēmuma klienti, izstrādāta t.s. spoguļpētījuma metode. Ar to iespējams analizēt uzņēmuma sniegumu gan no klientu, gan darbinieku perspektīvas.

Reklāmas apjoms un lielākie reklāmdevēji 2013. gadā

TNS reklāmu reģistrs 2013. gadā ir veicis reklāmas uzskaiti 167 Latvijas medijos, kopā fiksējot vairāk nekā 4 miljonus reklāmu. Kuri tad ir bijuši pērnā gada lielākie reklāmdevēji dažādos mediju veidos?

Sociālo tīklu lietošanas paradumi

Ik dienas arvien lielāku lomu uzņēmējdarbībā iegūst sociālie tīkli. TNS regulāri veiktā interneta patēriņa paradumu pētījuma TNS Latvia Digital rezultāti atklāj, ka pēdējo 2 gadu laikā Latvijā ir pieaudzis sociālo tīklu lietotāju skaits. Uzzini vairāk par aktualitātēm sociālo tīklu lietošanā!

Kas pamudina eiropiešus un Latvijas iedzīvotājus ceļot?

Cik izplatīts ir kultūras tūrisms Eiropā? Kas pamudina eiropiešus ceļot, apmeklēt citas valstis? Kurās valstīs eiropieši pavadīja savas 2013.gada brīvdienas? Kurp dosies šogad? TNS 35 valstu iedzīvotāju vidū veica pētījumu par ceļošanas paradumiem. Ieskaties!

Eiropiešu pārvietošanās paradumi pilsētās

Pārdomāta un pareizi attīstīta transporta infrastruktūra ir sekmīgas sociālās un ekonomiskās attīstības pamatā. Rakstā sniegts ieskats Latvijas un citu ES valstu pilsoņu attieksmē pret pārvietošanās veidiem, nozīmīgām ar satiksmi saistītām problēmām, kā arī viedokļi par to, kas ir atbildīgs par problēmu risināšanu.

Ceļš uz panākumiem – no kuras vietas sākt?

Veiksmīgiem uzņēmumiem ir viena kopīga iezīme – tie apzinās, ka to veiktspēja ir cieši saistīta ar darbinieku piesaistību. TRI*M augstas veiktspējas organizācijas (High Performance Organisation jeb HiPO) metode sniedz kodolīgas un precīzas atziņas, kas palīdz uzlabot un attīstīt uzņēmuma darba efektivitāti un organizāciju.

 

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t 67096300
laura.vendele@tns.lv
Twitter: @TNSLatvia