Divas trešdaļas (68%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem ir informēti par Eiropas Parlamentā ievēlēto Latvijas deputātu darbību (8% ir ļoti labi informēti, savukārt 60% ir kaut ko dzirdējuši par šo tēmu). To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, maijā veiktais pētījums.

Tomēr trešā daļa (32%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju apgalvo, ka nav informēti par EP ievēlēto Latvijas deputātu darbību.

Ceturtā daļa (26%) to Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, kuri ir informēti par EP ievēlēto Latvijas deputātu darbību, uzskata, ka Latvijas Eiroparlamenta deputāti spēj ietekmēt lēmumu pieņemšanu Eiropas Parlamentā (1% – noteikti jā; 25% – drīzāk jā).

Tomēr lielākā daļa (67%) par EP deputātu darbu informēto Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju pauž viedokli, ka Latvijas Eiroparlamenta deputāti nespēj ietekmēt lēmumu pieņemšanu EP (48% – drīzāk nē; 19% – noteikti nē). 7% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2014.gada 13. līdz 15. maijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes