Valsts kontrole revīzijās atklājusi, ka valsts iestādes tēriņos atgriezušās pie treknajiem gadiem. Absolūtais vairākums (81%) Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem pauž viedokli, ka valsts iestādes neņems vērā Valsts kontroles revīziju rezultātus (44% – drīzāk nē; 37% – noteikti nē). To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, jūnijā veiktais pētījums.

14% Latvijas iedzīvotāju aptaujātajā vecuma grupā uzskata, ka valsts iestādes ņems vērā Valsts kontroles revīziju rezultātus (2% – noteikti jā; 12% – drīzāk jā).

5% aptaujāto nav skaidra viedokļa šajā jautājumā.

Lielākā daļa (73%) iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem domā, ka atbildība par pārkāpumiem valsts iestāžu finanšu izlietojumā jāuzņemas atbildīgās ministrijas valsts sekretāram – ministrijas administratīvajam vadītājam (pilnībā piekrīt – 39%; drīzāk piekrīt – 34%).

Tomēr 14% Latvijas iedzīvotāju nepiekrīt uzskatam, ka atbildība par pārkāpumiem valsts iestāžu finanšu izlietojumā jāuzņemas atbildīgās ministrija valsts sekretāram (12% – drīzāk nepiekrīt – 12%; noteikti nepiekrīt – 2%).

13% aptaujāto nav norādījuši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2014.gada 3. līdz 5. jūnijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 600 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes