Ar šī gada 1.jūliju beidzas likumā noteiktais laiks, kad cenām jābūt atspoguļotām gan eiro, gan latos. Puse (52%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem nevēlētos, lai cenas arī turpmāk tiktu atspoguļotas gan eiro, gan latos (26% – drīzāk nē; 26% – noteikti nē). To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, jūnija beigās veiktais pētījums.

Savukārt 43% Latvijas iedzīvotāju aptaujātajā vecuma grupā pauduši vēlmi, lai cenas arī turpmāk tiktu atspoguļotas gan eiro, gan latos (19% – noteikti jā; 24% – drīzāk jā).

5% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Lielākā daļa (61%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem ir jau pieraduši pie eiro (20% – noteikti jā; 41% – drīzāk jā).

37% iedzīvotāju norāda, ka nav vēl pieraduši pie eiro (25% – drīzāk nē; 12% – noteikti nē).

2% iedzīvotāju nav konkrēta vērtējuma par savu pieradumu pret cenām eiro.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2014.gada 17. līdz 19. jūnijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes