Lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā (62%) ir ļoti draudzīgas (18%) vai pozitīvas (44%) attiecības ar kaimiņiem. Savukārt divām trešdaļām (66%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā ir neitrāla attieksme pret to, ka viņiem kaimiņos dzīvotu ārvalstnieks, noskaidrots nekustamo īpašumu uzņēmuma Ektornet un pētījumu kompānijas TNS aptaujā.

„Aptaujas dati liecina, ka lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju kopumā ar kaimiņiem ir labas attiecības. Tāpat aptaujas rezultāti rāda, ka neskatoties kā uz izteikti pozitīvām, gan negatīvām atbildēm dažādos segmentos, pret kaimiņiem no ārvalstīm neitrāla attieksme ir lielākajai daļai aptaujāto. Jāsecina, ka ārvalstnieku ietekme uz sabiedrību, līdzīgi kā nekustamo īpašumu tirgu, ir pārspīlēta. Turklāt pret kaimiņiem – ārvalstniekiem vienlīdz neitrāla attieksme ir visos Latvijas reģionos un vecuma grupās,” norāda Ektornet valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks.

„Kaimiņiem – ārvalstniekiem salīdzinoši biežāk pozitīvu attieksmi pauž cittautieši un citā valodā runājošie, kamēr latvieši un latviešu valodā runājošie salīdzinoši biežāk pauž negatīvu viedokli. Tomēr, jāatzīmē, ka arī šajās mērķa grupās kaimiņi – ārvalstnieki visbiežāk tiek vērtēti neitrāli” norāda pētījumu kompānijas TNS klientu vadītājs Intars Āboms.

Novērtējot savas attiecības ar kaimiņiem, papildus tam, ka lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā ir ļoti draudzīgas vai pozitīvas attiecības ar kaimiņiem, aptuveni trešdaļa iedzīvotāju savas attiecības ar kaimiņiem novērtē kā neitrālas (35%). Un tikai 3% aptaujāto ir norādījuši, ka viņiem ir sliktas attiecības ar kaimiņiem.

Īpaši draudzīgas attiecības ir starp privātmāju kaimiņiem – tur dzīvojošie respondenti salīdzinoši biežāk attiecības ar kaimiņiem novērtē kā ļoti draudzīgas, kur kaimiņi viens otram izpalīdz, piemēram, pieskatot viens otra īpašumu prombūtnes laikā.

Aptaujas rezultāti arī parāda, ka latgaliešu atvērtība un sirsnība nav mīts, jo tieši Latgales un arī Vidzemes reģionā dzīvojošie salīdzinoši biežāk attiecības ar kaimiņiem novērtē kā ļoti draudzīgas, savukārt Rīgā dzīvojošie tieši pretēji – salīdzinoši retāk nekā caurmērā starp aptaujātajiem savas attiecības ar kaimiņiem vērtē kā ļoti draudzīgas.

Par pētījumu

Ektornet un TNS pētījums tika veikts no 2014.gada 19. līdz 24. martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 59 gadiem. TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 59 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par Ektornet

Ektornet ir nekustamo īpašumu uzņēmums, kuru 2009. gadā izveidoja Swedbank Grupa. Tā pamatdarbība ir iegādāties, pārvaldīt un pārdot nekustamos īpašumus dzīvojamās apbūves, tirdzniecības, biroja un ražošanas telpu segmentos.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Aiva Eiduka
Ektornet komunikācijas konsultante
t 20 264 899
aiva.eiduka@mccannconsulting.lv