Pētījumu kompānija TNS ir apkopojusi TV reklāmas apjomu par 2014. gada aprīli. TNS Reklāmu reģistrs aprīlī televīzijā ir fiksējis 159 567 reklāmas un 26 756 sponsorreklāmas gadījumus. Aprīlī TV reklāmas gadījumu skaits ir pieaudzis par 11%, bet sponsorreklāmu skaits pieaudzis par 29%, kopumā radot 13% kāpumu, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu 2013.gadā.

TNS Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka šogad aprīlī reģistrēts lielākais TV reklāmu skaits nekā jebkurā citā gadā aprīļa mēnesī. Starp 10 lielākajām nozarēm tikai 2 fiksēts reklāmu skaita samazinājums, salīdzinot ar 2013. gada aprīli.

Analizējot reklāmu izvietojumu diennakts laikos, redzams, ka aprīlī samazinājies Prime Time (18.00-24.00) izvietoto reklāmu īpatsvars, sasniedzot vairs 39,1% no visa diennakts reklāmu skaita. Uz Prime Time krituma rēķina līdzīgās daļās pieaudzis reklāmu īpatsvars visos citos diennakts laikos.

Tāpat kā martā, arī aprīlī TV visvairāk reklamētā nozare bija zāles. Mājsaimniecības higiēnas nozare ieņem 2. pozīciju ar 16% reklāmu skaita pieaugumu pret 2013. gadu, atvirzot 3. vietā mazumtirdzniecības nozari, kuras reklāmdevēji TV izvietojuši par 3% mazāk reklāmu nekā 2013. gadā. 4. vietā atrodas finanšu institūciju un pakalpojumu nozare, izvietojot par 11% vairāk reklāmu nekā 2013. gada aprīlī. Saldumu un konditorejas nozare aprīlī bija 5. reklamētākā.

*Sponsorreklāmas ir visi reklāmdevēju logo, kā arī raidījumu vai filmu reklāma ar atbalstītājiem.
Reklāmu skaita aprēķinā nav iekļauta elektronisko un drukāto mediju reklāma.

Mediju izlase

1BM, 3+, CTC Baltija, Fox, Fox Life, Kanāls 2, LNT, LTV1, LTV7, National Geographic Channel, NTV Mir Latvija, PBK, Ren Baltija, RTR Planeta Baltija, TV3, TV5, TV6.

Par pētījumu

Pētījumu kompānija TNS veic Reklāmu reģistra pētījumu kopš 1994.gada. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par Latvijas reklāmas tirgu kopumā un atsevišķu reklāmdevēju reklāmas aktivitātēm. Par 2014. gadu Reklāmu reģistrā pieejama informācija par 17 TV kanāliem, 24 avīzēm, 78 žurnāliem, 16 radio stacijām, 20 interneta lapām, 9 vides reklāmas medijiem.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia