Pētījumu kompānija TNS ir apkopojusi TV reklāmas apjomu par 2013. gada decembri. TNS Reklāmu reģistrs decembrī televīzijā ir reģistrējis 145 500 reklāmas un 23 307 sponsorreklāmas gadījumus. Decembrī TV reklāmas gadījumu skaits ir pieaudzis par 22%, bet sponsorreklāmu skaits – par 16%, kopumā nodrošinot 21% pieaugumu, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu 2012.gadā.

TNS Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka 2013. gada decembris ir īpašs ar salīdzinoši lielo reklāmu skaitu, neierasti pārsniedzot novembra reklāmu apjomu.

Analizējot reklāmu izvietojumu diennakts laikos, redzams, ka decembrī pretēji iepriekšējos mēnešos novērotajai tendencei, pieaudzis reklāmu skaita īpatsvars Prime Time (18.00-24.00) laikā. Decembrī mazāk reklāmu nekā novembrī ir izvietots gan dienas (9.00-18.00), gan nakts (0.00-7.00) laikā.

Decembrī TV visvairāk reklamētā nozare bija mazumtirdzniecība – izvietots par 13% vairāk šīs nozares reklāmu nekā 2012. gada decembrī. Mobilie sakari, neskatoties uz 2% kritumu pret iepriekšējo gadu, ir saglabājuši 2. pozīciju. Zāļu nozare ieņem 3.vietu, turklāt šīs nozares reklāmdevēji TV decembrī ir izvietojuši par 38% vairāk reklāmu nekā gadu iepriekš. Topu noslēdz finanšu institūciju un pakalpojumu nozare un mājsaimniecības higiēnas produktu nozare.

*Sponsorreklāmas ir visi reklāmdevēju logo, kā arī raidījumu vai filmu reklāma ar atbalstītājiem.
Reklāmu skaita aprēķinā nav iekļauta elektronisko un drukāto mediju reklāma.

Mediju izlase

1BM, 3+, CTC Baltija, Fox, Fox Life, Kanāls 2, LNT, LTV1, LTV7, National Geographic Channel, NTV Mir Latvija, PBK, Ren Baltija, RTR Planeta Baltija, TV3, TV5, TV6.

Par pētījumu

Pētījumu aģentūra TNS veic Reklāmu reģistra pētījumu kopš 1994.gada. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par Latvijas reklāmas tirgu kopumā un atsevišķu reklāmdevēju reklāmas aktivitātēm. Par 2013. gadu Reklāmu reģistrā pieejama informācija par 17 TV kanāliem, 23 avīzēm, 65 žurnāliem, 16 radio stacijām, 21 interneta lapu, 8 vides reklāmas medijiem.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia