Esošai valdībai līdz nākamās valdības izveidei vēl jānostrādā daži mēneši. Puse Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem atbalsta Veselības ministra izvēli no veselības aprūpes darbinieku vidus – 28% norādījuši, ka esošajā valdībā demisionējušās Veselības ministres Ingrīdas Circenes vietā ministra amats būtu jāieņem nozarē strādājošam mediķim. Un vēl 24% domā, ka ministram vajadzētu būt nozarē strādājošam vadītājam. To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, jūlijā veiktais pētījums.

15% Latvijas iedzīvotāju aptaujātajā vecuma grupā norādījuši, ka esošajā valdībā demisionējušās Veselības ministres vietā amats būtu jāieņem kādam no Veselības ministrijas ierēdņiem.

6% aptaujāto pauž viedokli, ka Veselības ministra amats būtu jāieņem neatkarīgam, nozarē nestrādājošam vadītājam, savukārt 5% iedzīvotāju norādījuši, ka Veselības ministra amats jāieņem kādam no 11. Saeimā ievēlētajiem politiķiem.

Piektā daļa (21%) iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2014.gada 21. līdz 24. jūlijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes