Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecumā uzskata, ka ģimenei ar bērniem visatbilstošākā mājvieta ir galvaspilsēta Rīga (22%), kā arī Pierīgas (21%) un Kurzemes (22%) reģioni, liecina nekustamo īpašumu uzņēmuma Ektornet un pētījumu kompānijas TNS veiktais pētījums.

Aptaujā novērota tendence, ka liela daļa respondentu pārliecinoši uzskata, ka tieši viņu esošā dzīvesvieta ir visatbilstošākā ģimenei ar bērniem – tā uzskata 60% rīdzinieku un 73% Pierīgā dzīvojošie. Taču īpaši jāizceļ ir kurzemnieki, kuri par savu reģionu izrādījās vispārliecinātākie – proti, 90% no viņiem uzskata Kurzemi par ģimenei visdraudzīgāko.

“Ektornet pieredze liecina, ka nozīmīgs kritērijs ģimenei ar bērniem, izvēloties dzīvesvietu, ir attīstīta infrastruktūra. Gandrīz trīs ceturtdaļas aptaujāto (71%) uzskata, ka Rīga un pārējās Latvijas pilsētas ir piemērotākas dzīvošanai ģimenei ar bērniem nekā lauki. Pēc Rīgas (22%) kā otra draudzīgākā pilsēta ģimenei ar bērniem ir minēta Ventspils – tā domā gandrīz desmitā daļa aptaujāto, un pārsvarā tie ir kurzemnieki (20%),“ komentē “Ektornet” valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks.

„Latgali salīdzinoši biežāk nekā caurmērā par savu dzīvesvietu izvēlētos citā (ne latviešu) valodā runājošās ģimenes, kamēr latviešu valodā runājošie salīdzinoši biežāk dotu priekšroku mājvietai ar bērniem Kurzemē un Vidzemē“, norāda pētījumu kompānijas TNS klientu vadītājs Intars Āboms.

Būtiski atšķiras iedzīvotāju uzskati atkarībā no valodas, kurā tie runā. Gandrīz puse (42%) citā valodā runājošo Latvijas iedzīvotāju kā ģimenei piemērotu mājvietu izvēlētos galvaspilsētu, kamēr latvieši tikai 10%. Salīdzinoši biežāk nekā caurmērā, latviešu valodā runājošie ģimenei ar bērniem izvēlētos dzīvesvietu laukos (39%).

Par pētījumu

Ektornet un TNS pētījums tika veikts no 2014.gada 19. līdz 24. martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 59 gadiem. TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 59 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par Ektornet

Ektornet ir nekustamo īpašumu uzņēmums, kuru 2009. gadā izveidoja Swedbank Grupa. Tā pamatdarbība ir iegādāties, pārvaldīt un pārdot nekustamos īpašumus dzīvojamās apbūves, tirdzniecības, biroja un ražošanas telpu segmentos.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Aiva Eiduka
Ektornet komunikācijas konsultante
t 20 264 899
aiva.eiduka@mccannconsulting.lv