Lūgti nosaukt ne vairāk kā trīs esošās valdības ministrus, kurus iedzīvotāji vēlētos redzēt arī nākamajā valdībā, kopumā vislielāko Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem atbalstu ieguvuši pašreizējais Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (22%), Finanšu ministrs Andris Vilks (18%) un Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (17%). To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes” oktobrī veiktais pētījums.

14% Latvijas iedzīvotāju topošajā valdībā vēlētos redzēt pašreizējo Iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski, savukārt desmitā daļa iedzīvotāju nākamajā valdībā vēlētos pašreizējo Kultūras ministri Daci Melbārdi (12%), Aizsardzības ministru Raimondu Vējoni (11%), Ekonomikas ministru Vjačeslavu Dombrovski (10%), kā arī Satiksmes ministru Anriju Matīsu (10%).

7% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā pauž vēlmi, lai nākamajā valdībā darbotos arī pašreizējais Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš, 4% iedzīvotāju vēlētos pašreizējo Izglītības un zinātnes ministri Inu Druvieti un Labklājības ministru Uldi Auguli, savukārt 3% iedzīvotāju nākamajā valdībā vēlētos redzēt pašreizējo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Romānu Naudiņu.

Trešā daļa (31%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem nākamajā valdībā nevēlētos redzēt nevienu no pašreizējās valdības ministriem. Vēl 13% iedzīvotāju nav skaidra viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes”, laikā no 2014.gada 14. oktobra līdz 16. oktobrim ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 850 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes