Lielāko daļu (68%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem satrauc Ebolas vīrusa izplatība (32% – noteikti jā; 36% – drīzāk jā). To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes” oktobrī veiktais pētījums.

Savukārt 28% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā neuztraucas par Ebolas vīrusa izplatību (21% – drīzāk nē; 7% – noteikti nē).

17% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Latvijas atbildīgie dienesti ir gatavi rīkoties situācijā, ja Latvijā tiktu konstatēts saslimšanas gadījums ar Ebolas vīrusu (2% – noteikti jā; 15%- drīzāk jā).

Tomēr lielākā daļa (74%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā pauž viedokli, ka Latvijas atbildīgie dienesti nav gatavi rīkoties, ja valstī tiktu atklāts saslimšanas gadījums ar Ebolas vīrusu (44% – drīzāk nē; 30% – noteikti nē).

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes”, laikā no 2014.gada 14. oktobra līdz 16. oktobrim ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 850 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes