Ar aktuālām idejām un rakstiem pie Jums nāk jau 43. TNS vēstneša Tavs neredzamais sabiedrotais numurs. Šajā numurā pētām, kas ir „nākotnes veidotāji” un kā tie var palīdzēt uzņēmumiem attīstīties, kā arī kā atbildīga biznesa prakse ietekmē patērētāju lēmumus par produktu iegādi. Aicinām iepazīties arī ar prognozēm par darba tirgus tendencēm. Mediju nozares pārstāvjiem interesanti būs ieskatīties apkopojumā par sezonalitātes ietekmi uz reklāmu apjomiem. Savukārt reklāmdevējiem aktuāls būs apkopojumu par faktoriem, kas jāņem vērā, izvēloties sev piemērotāko radio staciju.

Vēstnesī atradīsiet arī interesantus sociālo pētījumu rezultātus – cik apmierināti Latvijas iedzīvotāji ir ar saviem mājokļiem un kas rada mājīguma sajūtu? Kā arī kāda ir eiropiešu attieksme pret lietotu preču iegādi? Šajā vēstnesī turpināsim tēmu par pētījumu kvalitāti un runāsim par to, kādi ir validi un uzticami dati.

Aicinām ielūkoties ŠEIT, lai iepazītos ar vēstnesī publicētajiem rakstiem!

Latvijas iedzīvotāji izvērtē arī tirgotāju reputāciju un piegādātāju izvēles atbildīgumu

Ikkatrs iedzīvotājs ikdienā pieņem neskaitāmus lēmumus par preču vai pakalpojumu iegādi, tāpēc ir būtiski saprast, kas ir tās lietas, ko iedzīvotāji izvērtē lēmuma pieņemšanas brīdī. Nenoliedzami svarīgi aspekti ir cena un kvalitāte, tomēr kāda ir nozīme uzņēmuma reputācijai un atbildīgai piegādātāju izvēlei?

Kā ieskatīties nākotnē?

Patērētāju izpratne kļūst aizvien sarežģītāka, bet tajā pašā laikā izpratne par viņu ietekmi uz biznesu kļūst aizvien nozīmīgāka. Tāpēc vēl būtiskāk kā jebkad ir identificēt primāro un būtiskāko patērētāju izpratnē. Kas ir “nākotnes veidotāji” un kā tie var palīdzēt uzņēmuma attīstībā?

Aktuālās darba tirgus tendences 2015.gadā

Lai gan situācija darba tirgū turpina uzlaboties, pieaug nodarbinātība un samazinās bezdarbs, tomēr 2015.gadā darba devēji aizvien vairāk izjutīs kvalificēta darba spēka trūkumu, darbinieku prasību pieaugumu, darbinieku mainību un atvērtību labākiem darba piedāvājumiem. Ieskaties, kādu šo gadu prognozē darba tirgus eksperti!

Kā pieņemt lēmumu, kurā radio stacijā izvietot reklāmu?

Viens no reklāmdevēju iecienītākajiem reklāmas kanāliem ir radio. Kā zināt, ka reklāmas kampaņa izvēlētajā radio stacijā būs efektīva? Ar mērķi atvieglot reklāmdevējiem lēmuma pieņemšanu, kurā radio stacijā ir visefektīvāk izvietot reklāmu, piedāvājam apkopojumu par faktoriem, kas jāņem vērā.

Reklāmas apjoma sezonalitāte

Medijos izvietoto reklāmu skaits dažādos periodos svārstās. Aplūkosim, kā sezonalitāte ietekmē ietekmē reklamētākajās nozarēs izvietoto reklāmu apjomus.

Kas Latvijas iedzīvotājiem rada mājīguma sajūtu?

Kas ir tas, kas rada mājīguma sajūtu? Cik apmierināti esam ar saviem mājokļiem? Pērn pētījumu kompānija TNS kopā ar nekustamo īpašumu uzņēmumu Ektornet izzināja Latvijas iedzīvotāju domas par viņu mājokļiem un ar dzīvesvietu saistītajiem nākotnes plāniem.

Preču otrā dzīve – ko eiropieši domā par lietotu preču iegādi?

Viens no veidiem, kā samazināt gan atkritumu apmēru, gan jaunu preču patēriņu, ir meklēt dažādas alternatīvas jaunu preču iegādei, piemēram, produktu pārstrādāšana un resursu atkārtota izmantošana. Ieskatieties TNS pētījuma atklājumos par iedzīvotāju viedokli saistībā ar lietotu preču iegādi!

Kādi ir validi un uzticami dati kvantitatīvajos pētījumos?

Nereti tiek uzdots jautājums, kāpēc pētījums prasa tieši tādu laika un citu resursu ieguldījumu, vai to nevar paveikt ātrāk, vienkāršāk un lētāk? Vispirms būtu svarīgi saprast, cik precīzi dati ir nepieciešami, lai uz tiem balstītu biznesa lēmumus? Jo rūpīgi, atbilstoši pētījuma mērķim izstrādāta metodoloģija un precīzs izpildījums ne vienmēr var tikt īstenots ātri un vienkārši. Lūk, kāpēc ir nepieciešams parunāt par pētījuma validitātes un uzticamības jautājumiem.

 

 

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t 67096300
laura.vendele@tns.lv
Twitter: @TNSLatvia