Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem kā iemeslu ceļu satiksmes negadījumiem Latvijā galvenokārt norādījuši autovadītāju pārgalvīgu braukšanu (pārsniegts atļautais braukšanas ātrums, citu Ceļu satiksmes noteiktumu neievērošana) (76%). To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes” janvārī veiktais pētījums.

Otrs biežāk nosauktais iemesls ceļu satiksmes negadījumiem Latvijā ir ceļu nepietiekama uzturēšana (sniega tīrīšana, pretslīdes materiālu kaisīšana u.tml.) (66%). Savukārt trešais biežāk norādītais iemesls ir sliktas kvalitātes ceļi (59%). Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā kā citus iemeslus ceļu satiksmes negadījumiem Latvijā norādījuši to, ka gājēji neievēro Ceļu satiksmes noteikumus (35%), kā arī to, ka autovadītājiem ir nepietiekama pieredze braukšanai nelabvēlīgos laikapstākļos (26%).

1% iedzīvotāju norādījuši kādu citu iemeslu ceļu satiksmes negadījumiem Latvijā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes”, laikā no 2015.gada 13. janvāra līdz 15. janvārim ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 900 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes