Ir izskanējis ierosinājums līdz 2018.gadam palielināt Latvijas profesionālajā dienestā dienējošo karavīru skaitu par 2000 karavīriem, kā arī nodrošināt Nacionālos bruņotos spēkus ar jaunu aprīkojumu un tehniku. Puse (51%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem atbalsta Aizsardzības ministrijas ierosinājumu palielināt Latvijas profesionālajā dienestā dienējošo karavīru skaitu un nodrošināt Nacionālos bruņotos spēkus (NBS) ar jaunu aprīkojumu un tehniku (22% – noteikti jā; 29% – drīzāk jā). To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes” janvāra beigās veiktais pētījums.

41% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā neatbalsta Aizsardzības ministrijas ierosinājumu palielināt Latvijas profesionālajā dienestā dienējošo karavīru skaitu un nodrošināt NBS ar jaunu aprīkojumu un tehniku (17% – drīzāk nē; 24% – noteikti nē).

Desmitā daļa (8%) iedzīvotāju nav pauduši konkrētu viedokli šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes”, laikā no 2015.gada 27. janvāra līdz 29. janvārim ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 900 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes