Divas tautsaimniecības nozares, kurām pēc Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem domām jābūt prioritātēm nākamā 2016.gada valsts budžeta sastādīšanā, ir veselība (66%), kā arī izglītība un zinātne (47%). To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes” februāra beigās veiktais pētījums.

Kā citas tautsaimniecības nozares, kurām jābūt prioritātēm nākamā 2016.gada valsts budžeta sastādīšanā, Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecumā norādījuši ekonomiku (37%), aizsardzību (36%), labklājību (34%), zemkopību (21%) un satiksmi (19%).

Salīdzinoši retāk kā prioritātes nākamā gada budžeta sastādīšanā nosauktas tādas tautsaimniecības nozares kā finanses (8%), iekšlietas (8%), vides aizsardzība un reģionālā attīstība (6%), ārlietas (4%), kultūra (4%), tieslietas (4%).

2% iedzīvotāju nav norādījuši konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes”, laikā no 2015.gada 24. februāra līdz 26. februārim ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 950 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes