Lielākā daļa (74%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka plāno atzīmēt 8.martu jeb tā dēvēto „Sieviešu dienu” (45% – noteikti jā; 29% – drīzāk jā). To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes” februāra beigās veiktais pētījums.

Savukārt, ceturtā daļa (23%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā neplāno atzīmēt 8.martu jeb tā dēvēto „Sieviešu dienu” (15% – drīzāk nē; 8% – noteikti nē).

3% iedzīvotāju nav snieguši skaidru atbildi uz šo jautājumu.

Salīdzinoši visbiežāk (38%) tie Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā amatā no 18 līdz 55 gadiem, kas plāno atzīmēt „Sieviešu dienu”, norādījuši, ka to atzīmēs mājās pie svētku galda.

Vēl 17% 8.marta svinētāju apciemos radus vai draugus, savukārt 12% – dosies uz restorānu vai apmeklēs kādu pasākumu, piemēram, koncertu, izrādi, izstādi. 2% to iedzīvotāju, kuri plāno atzīmēt „Sieviešu dienu”, norādījuši, ka pasniegs dāvanu un/vai ziedus, 1% apsveiks sievietes, savukārt 1% – „Sieviešu dienu” plāno atzīmēt darbā. 1% to iedzīvotāju, kuri plāno atzīmēt „Sieviešu dienu”, norādījuši kādu citu atbildi.

Ceturtā daļa (25%) to iedzīvotāju, kuri plāno atzīmēt „Sieviešu dienu”, aptaujas aizpildīšanas brīdī norādījuši, ka viņiem nav konkrētu plānu.

1% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes”, laikā no 2015.gada 24. februāra līdz 26. februārim ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 950 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes