Pētījumu kompānija TNS ir apkopojusi TV reklāmas apjomu par 2015. gada februāri. TNS Reklāmu reģistrs februārī televīzijā ir fiksējis 133 183 reklāmas un 23 563 sponsorreklāmas gadījumus. Februārī TV reklāmas gadījumu skaits ir pieaudzis par 14%, bet sponsorreklāmu skaits pieaudzis par 27%, kopumā radot kāpumu par 16%, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu 2014.gadā.

TNS Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka februārī televīzijas reklāmu skaita pieaugums bijis straujākais kopš 2010. gada. Turklāt šādu kāpumu nav radījušas tikai dažu nozaru aktivitātes, no 30 visvairāk reklamētajām nozarēm februārī tikai astoņās nozarēs ir mazāks reklāmu skaits nekā gadu iepriekš.

Analizējot reklāmu izvietojumu diennakts laikos, redzams, ka februārī lielākais pieaugums reklāmu skaita īpatsvarā noticis nakts laikā (0.00-7.00), kad pārraidīts 6,1% visu diennakts reklāmu. Gan dienas laikā (9.00-18.00), gan Prime Time (18.00-24.00) reklāmu skaita īpatsvars ir sarucis.

Zāļu nozares reklāmas februārī bijušas visvairāk pārraidītās TV ēterā – par 12% vairāk nekā 2014. gada februārī. Mazumtirdzniecība atrodas reklamētāko nozaru topa otrajā vietā, izvietojot TV par 13% vairāk reklāmas nekā gadu iepriekš. Finanšu institūciju un pakalpojumu nozares reklāmas ieņem topa trešo vietu ar 9% pieaugumu pret iepriekšējo gadu. Saldumu un konditorejas reklāma TV šī gada februārī raidīta par 3% vairāk nekā 2014. gada februārī, ieņemot ceturto pozīciju topā. Topa piekto vietu ieņem telekomunikāciju nozare ar pieaugumu pret pagājušo gadu par 13%.

*Sponsorreklāmas ir visi reklāmdevēju logo, kā arī raidījumu vai filmu reklāma ar atbalstītājiem.
Reklāmu skaita aprēķinā nav iekļauta elektronisko un drukāto mediju reklāma.

Mediju izlase

1BM, 3+, CTC Baltija, Fox, Fox Life, Kanāls 2, Kidzone TV, LNT, LTV1, LTV7, National Geographic Channel, NTV Mir Latvija, PBK, Ren Baltija, RīgaTV 24, RTR Planeta Baltija, Sony Entertainment TV, TV3, TV5, TV6.

Par pētījumu

Pētījumu kompānija TNS veic Reklāmu reģistra pētījumu kopš 1994.gada. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par Latvijas reklāmas tirgu kopumā un atsevišķu reklāmdevēju reklāmas aktivitātēm. Par 2015. gadu Reklāmu reģistrā pieejama informācija par 20 TV kanāliem, 23 avīzēm, 59 žurnāliem, 16 radio stacijām, 20 interneta lapām, 9 vides reklāmas medijiem.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t 67096300
laura.vendele@tns.lv
Twitter: @TNSLatvia