Lūgti norādīt apgalvojumu, kurš vislabāk atbilst viedoklim par pašreizējo Valsts ieņēmumu dienesta darbu, ceturtā daļa (26%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka VID darbs pēdējā gada laikā nav būtiski mainījies. To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes” aprīlī veiktais pētījums.

Ceturtā daļa (23%) iedzīvotāju pauž viedokli, ka VID joprojām ir pārāk birokrātisks, savukārt piektā daļa (19%) iedzīvotāju atzīst, ka VID salīdzinoši vairāk nodarbojas ar sodīšanu, nekā uzskaiti un nodokļu iekasēšanu.

Desmitā daļa iedzīvotāju uzskata, ka VID darbs pēdējā gada laikā turpina pilnveidoties (12%), kā arī ka VID arvien biežāk pievēršas aktuālu problēmu risināšanai, piemēram, kontrabandas apkarošanai, izvairīšanās no nodokļu nomaksas apkarošanai u.tml. (12%). 1% iedzīvotāju ir norādījuši citu viedokli par pašreizējo VID darbu.

7% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes”, laikā no 2015.gada 7. aprīļa līdz 9. aprīlim ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes