Pētījumu kompānija TNS ir apkopojusi jaunākos Nacionālā preses auditorijas pētījuma rezultātus par 2015. gada pavasara periodu. Saskaņā ar pētījuma rezultātiem pavasarī vismaz viena pētījumā iekļautā preses izdevuma kādu no pēdējiem sešiem numuriem ir lasījuši vai caurskatījuši vidēji 90% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Pavasara pētījumā tika apkopota informācija par 165 drukāto preses izdevumu auditoriju. Kā liecina apkopotie rezultāti, pēdējā mēneša laikā kādu Latvijā izdotu drukāto preses izdevumu ir lasījuši vai caurskatījuši vidēji 85% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem. 76% iedzīvotāju ir lasījuši kādu Latvijā izdotu laikrakstu, 65% – kādu Latvijā izdotu žurnālu. 2015. gada pavasarī, salīdzinājumā ar 2015. gada ziemu, laikrakstu un žurnālu lasītāju īpatsvars pēdējā mēneša laikā nav būtiski mainījies.

TNS vecākā klientu vadītāja Elīna Krūze norāda, ka visvairāk lasītās preses izdevumu grupas pavasarī ir nedēļas izdevumi, mēneša izdevumi un reģionālie preses izdevumi. Vismaz vienu iknedēļas izdevumu nedēļā ir lasījuši vai caurskatījuši vidēji 54% iedzīvotāju. Vidēji 46% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem ir lasījuši vai caurskatījuši vismaz vienu mēneša izdevumu mēnesī, bet vidēji 33% aptaujātās mērķa grupas pārstāvju – vismaz vienu reģionālo preses izdevumu nedēļā.

2015. gada pavasarī trīs lasītākie preses izdevumi latviešu tautības iedzīvotāju vidū ir iknedēļas žurnāli „Ieva”, „Privātā Dzīve” un „Kas Jauns”. Starp 10 lasītākajiem preses izdevumiem mērķa grupā „latvieši” ierindojas arī tādi preses izdevumi, kā „Ievas Stāsti”, „Ilustrētā Zinātne”, “Ilustrētā Pasaules Vēsture” „Ievas Virtuve”, „Ievas Veselība”, „Ievas Māja” un „Rīgas Viļņi”.

Citas tautības pārstāvju vidū trīs lasītākie preses izdevumi 2015. gada pavasara periodā ir nedēļas laikraksts „MK Latvija (rus)”, televīzijas programmu avīze „Televizor (rus) / MK Latvija (rus)” un televīzijas programmu avīze „Latvijskaja TV-Programma (rus)”. Starp 10 lasītākajiem preses izdevumiem mērķa grupā „cita tautība” ierindojas arī tādi preses izdevumi, kā „Vesti Segodņa (rus)”, „Latvijskie Vesti (rus)”, „Rīgas Santīms”, “Lilit (rus)”, ”Ļubļu (rus)”, „Subbota (rus)” un „Teleprogramma s dadei Mišei (rus)”.

Par pētījumu

TNS Nacionālais preses auditorijas pētījums, Pavasaris 2015 tika veikts laika periodā no 2015. gada 2. februāra līdz 26. aprīlim. Pētījums veikts, izmantojot kombinēto aptaujas metodi, t.i. datorizētās intervijas (CAPI) respondentu dzīvesvietās, izmantojot planšetdatorus, un aptaujas internetā. Visā Latvijā tika aptaujāti 3000 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t 67096300
laura.vendele@tns.lv
Twitter: @TNSLatvia