7% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka ļoti lielā mērā seko līdzi šim Latvijas Valsts prezidenta vēlēšanu procesam, t.i., mērķtiecīgi meklē informāciju par to. To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes” maija beigās veiktais pētījums.

Lielākā daļa (68%) Latvijas iedzīvotāju nedaudz seko līdzi šim valsts prezidenta vēlēšanu procesam, t.i., mērķtiecīgi nemeklē informāciju par to, taču mēdz pievērst uzmanību, ja ar to saskarās.

Ceturtā daļa (23%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā neseko līdzi šim Latvijas Valsts prezidenta vēlēšanu procesam. 2% iedzīvotāju nav spējuši norādīt konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

39% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem piekrīt apgalvojumam, ka šis Latvijas Valsts prezidenta izvēlēšanās process ir salīdzinoši caurspīdīgāks nekā citi Latvijas Valsts prezidenta izvēlēšanās procesi (5% – noteikti jā; 34% – drīzāk jā).

Savukārt 46% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem neuzskata, ka šis Latvijas Valsts prezidenta izvēlēšanās process ir salīdzinoši caurspīdīgāks nekā iepriekšējie izvēlēšanās procesi (31% – drīzāk nē; 15% – noteikti nē).

15% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes”, laikā no 2015.gada 26. maija līdz 28. maijam ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes