Četri no katriem pieciem aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem uzskata, ka darba devējam ir jāsniedz iespēja strādāt ārpus biroja, liecina jaunākais TNS pētījums par iedzīvotāju un uzņēmēju darba ieradumiem. Tikmēr izrādās, ka realitātē attālinātajam darbam piemērotas ierīces un tehnoloģijas izmanto un saviem darbiniekiem piedāvā krietni mazāk uzņēmumu.

Proti, no tiem uzņēmumiem, kuru darbinieki mēdz strādāt ārpus biroja, aptuveni 58% izmanto šim mērķim atbilstošu un nepieciešamu datortehniku vai ierīces, bet tikai 38% – atbilstošas biznesa tehnoloģijas, piemēram, iespēju attālināti piekļūt uzņēmuma e-pastam, informācijas glabāšanas sistēmai utt.

“Analizējot pētījuma datus redzam, ka uzņēmēji diezgan pretrunīgi vērtē strādāšanu ārpus biroja. Trīs no katriem pieciem uzņēmējiem piekrīt, ka iespēja strādāt attālināti veicina darbinieku lojalitāti. Taču tikpat daudz respondentu uzskata, ka, strādājot no mājām vai citas vietas ārpus biroja, darbinieku efektivitāte ir zemāka,” BiSMART meistarklasē, kas veltīta attālinātajam darbam, pastāstīja pētījumu kompānijas “TNS” lielo klientu direktore Ilva Pudule.

Arī paši darbinieki attālinātā darba priekšrocības un trūkums vērtē tikpat pretrunīgi. Kā lielāko priekšrocību darbam ārpus biroja aptaujātie min iespēju pašiem plānot savu laiku. Vienlaikus to norāda kā lielāko trūkumu, jo personiskās vajadzības traucē pilnībā pievērsties darbam.

BiSMART eksperti skaidro, ka strādāšana ārpus biroja Latvijā vēl ir salīdzinoši jauna tendence. Tāpēc vēl trūkst prasmes, kā efektīvāk plānot laiku un prioritātes. To daļēji apstiprina tas, ka lielākās bažas par savu efektivitāti, strādājot ārpus biroja, ir respondentiem vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem.

“Šeit talkā var nākt tehnoloģijas, kas nebūt nemaksā dārgi. Piemēram, ir programmas, kas ļauj sekot līdzi, cik daudz laika tiek veltīts dažādiem darbiem, tiešsaistē pieejami projektu vadības, laika plānošanas un dažādi produktivitātes veicināšanas rīki, kā arī mobilo iekārtu datu drošības risinājumi,” skaidroja “Latvijas Mobilais Telefons” Korporatīvo klientu dienesta direktors Edgars Grandāns.

Grandāns uzsvēra, ka galvenais, lai uzņēmēji ir zinoši par dažādām iespējām, kā darbu birojā vai ārpus tā var organizēt efektīvi un produktīvi.

Strādāšanu ārpus biroja apvij ļoti daudz mītu un pieņēmumu, kas ir viens no iemesliem, kāpēc “Latvijas Mobilais Telefons” kopā ar BiSMART iniciēja meistarklasi “Attālinātais darbs. Riski vai Stereotipi? Brīvība vai kontrole?”, kas 5.jūnijā līdz pat plkst.16:00 norit LU Botāniskajā dārzā.

Ar pilniem pētījuma datiem var iepazīties un uzzināt vairāk par to, kā efektīvi organizēt darbu ārpus biroja, var skatoties meistarklases tiešraidi vietnē www.bismart.lv vai straume.lmt.lv .

Turklāt meistarklases lektoriem jautājumus var uzdot “BiSMART” Twitter kontā @Bismartplatform vai pievienojot tēmturi #BiSMARTlv . Atbildes tiks sniegtas tiešraidē.

Par pētījumiem

Iedzīvotāju aptauju pētījumu kompānija TNS veica laikā no 2015.gada 19.maija līdz 21.maijam ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Biznesa sektora aptauju pētījumu kompānija TNS veica laikā no 2015.gada 22.aprīļa līdz 20.maijam, izmantojot datorizētās telefonintervijas intervijas (CATI), visā Latvijā aptaujāja 600 biznesa sektora uzņēmumu īpašniekus un augstākā līmeņa vadītājus.

Par BiSMART

“BiSMART” ir platforma, kur tiekas bizness, idejas un viedās tehnoloģijas. BiSMART apvieno progresīvākos, veiksmīgākos un atvērtākos uzņēmumus, kas ir saistīti ar biznesa tehnoloģiju pakalpojumiem un ir plaši pazīstami kā Latvijā, tā pasaulē. Vienkārši par sarežģīto! Vairāk par BiSMART aktivitātēm var uzzināt šeit: www.bismart.lv 
“BiSMART” partneri: “Latvijas Mobilais Telefons”, “Telia Latvija”, Arrow ECS”, “VISMA”, “Cisco” un “Samsung Business”, “Digital Mind”, “IBM Latvija”. Atbalstītāji: “Opus Capita”, “SAP”, “SEB banka”, “Microsoft”, “PwC”, “Demarsch”, “Canon”, “RBS”, “Public ID Group” un pētījumu kompānija “TNS”. Informatīvie partneri: “TVNET”, “LETA”, “Kapitāls”, “Inbox.lv”, radio “SWH” un “Kursors.lv”

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Matīss Francis
“BiSMART” sabiedrisko attiecību konsultants
t 26 016 555
matiss.francis@publicid.lv