Pētījumu kompānija TNS ir apkopojusi 2015. gada jūnija (01/06/2015 – 30/06/2015) TV kanālu auditorijas. Skatītākais TV kanāls šī gada jūnijā bija LTV1, kura skatīšanās laika daļa bija 10,6%. Savukārt otrajā vietā – TV3 ar 10,5% lielu skatīšanās laika daļu. Trešajā vietā ierindojies kanāls LNT, kura vērošanai veltīti 9,2% no kopējā TV skatīšanās laika.

Kanālam NTV Mir Latvija veltīti 8%, kanālam PBK – 7,9%, kanālam RTR Planeta Baltija – 6% un kanālam TV5 – 3,7% no kopējā TV skatīšanās laika jūnijā. Kanāla REN Baltija skatīšanās laika daļa bija 3,4%, kanāla 3+ – 3,3%, kanāla TV6 – 2,9%, bet LTV7 – 2,6%. Savukārt kanāliem FOX, National Geographic Channel un Kanālam 2 katram veltīti pa 0,7% no kopējā TV skatīšanās laika. Kanāliem CTC Baltija un RīgaTV 24 veltīti katram pa 0,6%, bet kanālam Re:TV – 0,5%, kanālam Fox Life – 0,4%, Kidzone TV – 0,3% un 1BM – 0,2% no kopējā TV skatīšanās laika. Kanālu Sony Entertainment TV un Sony Turbo katra skatīšanās laika daļa bija 0,1%. Savukārt TV kanālu satura vērošanai ar nobīdi laikā veltīti 3,7%, bet pārējai skatīšanai – 22,9% no kopējā TV vērošanai veltītā laika.

2015. gadā TNS Latvijā ir ieviesis jaunu TV auditorijas pētījuma metodoloģiju, izmantojot jaunākās paaudzes TV metrus – RapidMeter. Kanālu atpazīšanai tiek izmantota audio skaņas atpazīšanas tehnoloģija Audiomatching, ar kuras palīdzību ir iespējams nomērīt arī TV skatīšanos ar nobīdi laikā – Time-Shifted Viewing (TSV). Sākot ar 2015. gada 1. jūniju, TNS Latvijā ir sācis mērīt un atspoguļot TV kanālu pēdējo 7 dienu satura skatīšanos ar nobīdi laikā, komentē TNS mediju pētījumu lielo klientu direktors Mārtiņš Traubergs.

Jūnijā viens TV skatītājs pie TV ekrāna pavadījis vidēji 4 stundas un 47 minūtes dienā, kas bija par 13 minūtēm mazāk nekā maijā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t 67096300
laura.vendele@tns.lv
Twitter: @TNSLatvia