Valdība ir pieņēmusi lēmumu nākamo divu gadu laikā uzņemt 250 bēgļu. 6% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Latvijai vajadzētu uzņemt lielāku skaitu bēgļu. To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes” jūlijā veiktais pētījums.

Desmitā daļa (12%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Latvijai vajadzētu uzņemt tieši 250 bēgļu. Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir Rīgas iedzīvotāji, kā arī iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 29 gadiem.

Piektā daļa (18%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā domā, ka valstij vajadzētu uzņemt mazāku skaitu bēgļu. Mazāk nekā 250 bēgļu uzņemšanu Latvijā salīdzinoši biežāk atbalsta iedzīvotāji, kuri ģimenē pārsvarā sarunājas latviski.

Tomēr vairāk nekā puse (55%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā pauž viedokli, ka Latvijai nevajadzētu uzņemt bēgļus. Salīdzinoši biežāk šādi domā cittautieši.

Desmitā daļa (9%) iedzīvotāju nav norādījuši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes”, laikā no 2015.gada 7. jūlija līdz 9. jūlijam ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 850 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes