Pētījumu kompānija TNS ir apkopojusi jaunākos Nacionālā preses auditorijas pētījuma rezultātus par 2015. gada vasaras periodu. Saskaņā ar pētījuma rezultātiem vasarā vismaz viena pētījumā iekļautā preses izdevuma kādu no pēdējiem sešiem numuriem ir lasījuši vai caurskatījuši vidēji 89% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Vasaras pētījumā tika apkopota informācija par 165 drukāto preses izdevumu auditoriju.

Kā liecina jaunākie pētījuma rezultāti, pēdējā mēneša laikā kādu Latvijā izdotu drukāto preses izdevumu ir lasījuši vai caurskatījuši vidēji 83% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem. 76% iedzīvotāju ir lasījuši kādu Latvijā izdotu laikrakstu, 65% – kādu Latvijā izdotu žurnālu. 2015. gada vasarā salīdzinājumā ar 2015. gada pavasari laikrakstu un žurnālu lasītāju īpatsvars pēdējā mēneša laikā aptaujātajā mērķa grupā nav būtiski mainījies.

Kā norāda TNS vecākā klientu vadītāja Elīna Krūze, tad apkopotie drukāto preses izdevumu auditorijas rezultāti pa izdevumu grupām ļauj secināt – visvairāk lasītās preses izdevumu grupas ir nedēļas izdevumi, mēneša izdevumi un reģionālie preses izdevumi. Vismaz vienu iknedēļas izdevumu nedēļā ir lasījuši vai caurskatījuši vidēji 53% iedzīvotāju. Vidēji 46% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem ir lasījuši vai caurskatījuši vismaz vienu mēneša izdevumu mēnesī, bet vidēji 34% aptaujātās mērķa grupas pārstāvju – vismaz vienu reģionālo preses izdevumu nedēļā.

2015. gada vasarā trīs lasītākie preses izdevumi latviešu tautības iedzīvotāju vidū joprojām ir iknedēļas žurnāli „Ieva”, „Privātā Dzīve” un „Kas Jauns”. Starp 10 lasītākajiem preses izdevumiem mērķa grupā „latvieši” ierindojas arī tādi preses izdevumi, kā „Ievas Stāsti”, „Ievas Virtuve”, “Ilustrētā Pasaules Vēsture”, „Ilustrētā Zinātne”, „Ievas Māja”, „Rīgas Viļņi” un “Ievas Veselība”.

Citas tautības iedzīvotāju vidū trīs lasītākie preses izdevumi 2015. gada vasaras periodā ir nedēļas laikraksts „MK Latvija (rus)”, televīzijas programmu avīze „Televizor (rus) / MK Latvija (rus)” un televīzijas programmu avīze „Latvijskaja TV-Programma (rus)”. Starp 10 lasītākajiem preses izdevumiem mērķa grupā „cita tautība” ierindojas arī tādi preses izdevumi, kā „Vesti Segodņa (rus)”, „Subbota (rus)”, ”Ļubļu (rus)”, “Lilit (rus)”, „Latvijskie Vesti (rus)”, „Teleprogramma s dadei Mišei (rus)” un „Rīgas Santīms”.

Par pētījumu

TNS Nacionālais preses auditorijas pētījums, Vasara 2015 tika veikts laika periodā no 2015. gada 11. maija līdz 2. augustam. Pētījums veikts, izmantojot kombinēto aptaujas metodi – datorizētās intervijas (CAPI) respondentu dzīvesvietās, izmantojot planšetdatorus, un aptaujas internetā (CAWI). Visā Latvijā tika aptaujāti 3000 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t 67096300
laura.vendele@tns.lv
Twitter: @TNSLatvia