Latvijā vairumam uzņēmēju ir konservatīva attieksme jautājumā par elektronisko datu glabāšanu, liecina pētījumu kompānijas TNS un platformas BiSMART jaunākais pētījums. Šāda attieksme rada visnotaļ augstus riskus, ka konfidenciāla uzņēmuma informācija var noplūst vai pazust.

Trīs ceturtdaļas jeb 74% uzņēmēju ir pārliecināti, ka ir novērsuši visus iespējamos riskus konfidenciālas informācijas noplūdei. Gandrīz puse jeb 49% uzņēmumu augstākā līmeņa vadītāju neuzticas datu glabāšanai mākonī, kas, viņuprāt, neesot droši. Tā vietā uzņēmēji dod priekšroku tradicionālajiem datu glabāšanas veidiem: 80% datus glabā galvenokārt datorā, 70% – zibatmiņā, bet 43% – lokālā serverī.

„Pieredze rāda, ka Latvijā uzņēmēji, lemjot par datu infrastruktūras uzturēšanu, ļoti bieži balstās uz savu personisko vai paziņu pieredzi, neiedziļinoties tirgū pieejamajos risinājumos. Tādējādi nereti netiek preventīvi izvērtēts, kuras jaunās tehnoloģijas der uzņēmuma tiešajam biznesam, ko ar tām var iegūt un panākt,” skaidro telekomunikāciju un IT pakalpojumu kompānijas „Telia Latvija” valdes priekšsēdētājs Mikus Ozols.

Elektroniskā datu glabāšanā ļoti liela nozīme ir izpratnei par datu nozīmi uzņēmējdarbībā, kā arī zināšanām par pieejamajiem aizsardzības risinājumiem, taču biznesa tehnoloģiju lietošanu apvij ļoti daudz mītu un pieņēmumu. Ar TNS veikto pētījumu, kura rezultāti tiks prezentēti 24.septembrī notiekošajā biznesa tehnoloģiju forumā „BiSMART forums 2015″, uzņēmēji tiek aicināti diskutēt par efektīvākajiem informācijas glabāšanas un biznesa tehnoloģiju izmantošanas paņēmieniem.

Piemēram, datu glabāšana „mākonī” risina vairākus uzdevumus, proti, nodrošina fizisku datu saglabāšanu un piedāvā augstu drošības līmeni. Salīdzinājumam: dators var sabojāties, tam var uzbrukt hakeri, zibatmiņa var pazust, serverim var rasties darbības traucējumi, savukārt mākoņpakalpojums ir aizsargāts pret šiem riskiem. BiSMART eksperti uzsver, ka mākoņpakalpojums ir tieši tik drošs, cik vērīgs un uzmanīgs ir tā lietotājs. Piemēram, īpaši riskanta ir e-pasta vai dokumentu uzglabāšana mobilajā ierīcē, kurai ir savienojums ar mākoņpakalpojumu, bet nav pietiekamas aizsardzības.

„Pieprasījums pēc LMT piedāvātajiem mobilās drošības risinājumiem – šobrīd tos izmanto vairāk nekā 10% klientu – skaidri apliecina, ka uzņēmēji aizvien vairāk sāk apzināties ne tikai moderno tehnoloģiju sniegtās priekšrocības, bet arī iespējamos draudus. Ik pa laikam mēs medijos lasām par sekām, ko rada nozagtā vai pazaudētā telefonā glabātas konfidenciālas informācijas noplūde. Iespējamie zaudējumi finansēm un reputācijai var būt visai iespaidīgi,” informē telekomunikāciju operatora „Latvijas Mobilais Telefons” korporatīvo risinājumu vadītājs Sandis Riņķis.

Vērienīgākais gada biznesa tehnoloģiju forums „BiSMART forums 2015″ notiks 2015.gada 24.septembrī koncertzālē „Palladium”. Forumā ar prezentācijām uzstāsies „The Warp Concept” augstākās vadības konsultants digitālo stratēģiju jomā Jan L.Cedero, „Digital Mind” produktu attīstības viceprezidents Michael Cybala, „IBM Europe” priekšsēdētājs Harry Van Dorenmalen, „Visma Enterprise” metožu pārvaldnieks (Manager) Bjørn Magne, „Arrow ECS” Drošības pētījumu un komunikācijas direktors Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā Rik Ferguson, u.c.

Tāpat BiSMART forumā būs iespēja vienuviet sastapt veiksmīgākos uzņēmumu vadītājus, uzzināt aktuālos jaunumus par biznesa tehnoloģijām un izmēģināt jaunākos tehnoloģiju risinājumus. Ja nevari piedalīties klātienē, skaties tiešraidi lietotnē „LMT Straume”, bismart.lv; tvnet.lv un uzdod jautājumus attālināti, seko jaunumiem arī sociālajos tīklos.

Par pētījumu

Pētījumu TNS veica no šāgada 22.aprīļa līdz 20.maijam, visā Latvijā aptaujājot 600 biznesa sektora uzņēmumu īpašnieku un augstākā līmeņa vadītāju, izmantojot datorizētās telefonintervijas (CATI).

Par BiSMART

“BiSMART” ir platforma, kur tiekas bizness, idejas un viedās tehnoloģijas. BiSMART apvieno progresīvākos, veiksmīgākos un atvērtākos uzņēmumus, kas ir saistīti ar biznesa tehnoloģiju pakalpojumiem un ir plaši pazīstami kā Latvijā, tā pasaulē. Vienkārši par sarežģīto! Vairāk par BiSMART aktivitātēm var uzzināt šeit: www.bismart.lv

BiSMART partneri

Latvijas Mobilais Telefons, Telia Latvija, Arrow ECS, VISMA, Cisco, Samsung Business, Digital Mind, Microsoft, IBM un ALSO.

Atbalstītāji

Opus Capita, SAP, SEB banka, PwC, Demarsch, Canon, RBS, Public ID Group, pētījumu kompānija TNS, Tiešraides.lv.

Informatīvie partneri

TVNET, LETA, Kapitāls, Inbox.lv, radio SWH un Kursors.lv.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Matīss Francis
“BiSMART” sabiedrisko attiecību konsultants
t 26 016 555
matiss.francis@publicid.lv