Lūgti norādīt labāko risinājumu tam, lai, ņemot vērā esošās valsts budžeta iespējas, turpmāk izvairītos no situācijas, kad beidzas tā dēvētās kvotas valsts apmaksātajiem medicīnas pakalpojumiem, Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem salīdzinoši visbiežāk pauž, ka būtu jāpārskata valsts finansējuma medicīnai sadalījums pa dažādām pozīcijām, mēģinot rast papildus līdzekļus medicīnas pakalpojumu apmaksai (45%). To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes” septembrī veiktais pētījums.

Piektā daļa (19%) iedzīvotāju kā labāko risinājumu norādījuši kvotu sadalīšanas principu pārskatīšanu, piemēram, pārskatot kvotu proporcionālo sadalījumu, iespēju neizlietoto kvotu finansējumu pārdalīt jau izlietotajām kvotām. Desmitā daļa iedzīvotāju kā labāko risinājumu uzskata atšķirīga līdzmaksājuma apmēra ieviešanu dažādām sociālajām grupām (10%), kā arī valsts apmaksāto medicīnas pakalpojumu sniegšanu tikai valsts finansētajās medicīnas iestādēs (9%).

Salīdzinoši retāk, kā labākie risinājumi norādīti lielāka pacientu līdzmaksājumu noteikšana, tādējādi samazinot valsts izmaksas par vienu pakalpojumu un palielinot sniegto pakalpojumu skaitu (3%), kā arī valsts finansējuma dažādām tautsaimniecības nozarēm un valsts administratīvajai pārvaldei pārskatīšana un mēģinājums tajā rast papildus līdzekļus veselības aprūpes finansēšanai (2%). 5% iedzīvotāju kā labākos norādījuši citus risinājumus.

7% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes”, laikā no 2015.gada 22. septembra līdz 24. septembrim ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes