Vairāk nekā puse (56%) Latvijas nodarbināto iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem apgalvo, ka šogad Valsts ieņēmumu dienestā iesniedza ienākumu deklarāciju par 2014. gadu. To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes” oktobra sākumā veiktais pētījums.

Savukārt 42% Latvijas nodarbināto iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā šogad VID neiesniedza ienākumu deklarāciju par 2014. gadu. 2% nodarbināto iedzīvotāju nav snieguši noteiktu atbildi uz šo jautājumu.

Lielākā daļa (73%) Latvijas nodarbināto iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem nākamgad plāno Valsts ieņēmumu dienestā iesniegt ienākumu deklarāciju par 2015. gadu (56% – noteikti jā; 17% – drīzāk jā).

Piektā daļa (21%) Latvijas nodarbināto iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā norādījuši, ka nākamgad neplāno iesniegt ienākumu deklarāciju par šo gadu (13% – drīzāk nē; 8% – noteikti nē).

6% nodarbināto iedzīvotāju nav snieguši noteiktu atbildi uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes”, laikā no 2015.gada 29. septembra līdz 1. oktobrim ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 850 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes