Salīdzinoši visbiežāk Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem Lāčplēša dienu atzīmēs mājās radu/ draugu lokā (22%). To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes” novembrī veiktais pētījums.

Vēl iedzīvotāji plāno atzīmēt Lāčplēša dienu, dodoties nolikt svecīti/-es pie Rīgas pils mūra 11. novembra krastmalā (9%), piedaloties kādā Lāčplēša dienai veltītā koncertā (7%), dodoties uz militāro parādi pie Brīvības pieminekļa (3%), kā arī dodoties uz dievkalpojumu baznīcā (2%).

Salīdzinoši bieži iedzīvotāji Lāčplēša dienu atzīmēs, piedaloties kādā citā piemiņas pasākumā (16%). 1% iedzīvotāju norādījuši kādu citu Lāčplēša dienas atzīmēšanas plānu. 2% iedzīvotāju norādījuši, ka Lāčplēša dienā strādās.

40% iedzīvotāju norādījuši, ka neatzīmēs Lāčplēša dienu. 13% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes”, laikā no 2015.gada 3. līdz 5. novembrim ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes